Czy warto sprowadzić samochód elektryczny z USA?

 

Myśląc o amerykańskim aucie naszym pierwszym skojarzeniem będzie zapewne pikap, SUV czy legendarne marki samochodowe takie jak Cadillac czy Mustang. I choć nasze wyobrażenie nie odbiega mocno od rzeczywistości, a na amerykańskich szosach nadal królują pojazdy na benzynę, to coraz większy udział w rynku motoryzacyjnym za wielką wodą mają samochody elektryczne. Tesla, Nissan, Chevrolet wiodą na amerykańskim rynku elektryków prym, zdobywając coraz liczniejsze grono zagorzałych fanów aut ładowanych z gniazdka. Kierowcy cenią je za wydajność i zastosowanie w procesie ich produkcji oraz eksploatacji rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

Tanie jak… auta elektryczne z USA?

Prężnie rozwijający się sektor elektryków w USA sprawia, że coraz więcej osób do zastanowienia się nad sprowadzeniem swojego pierwszego auta plug-in właśnie zza wielkiej wody. Zmotoryzowani, który chcą zostać posiadaczami amerykańskiego pojazdu elektrycznego mają w czym wybierać – na licznych aukcjach można kupić samochód, który w 100 procentach będzie odpowiadał naszym potrzebom. Amerykańskie elektryki są stosunkowo tanie, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność w oczach potencjalnych nabywców.

Szybkie formalności? To możliwe!

Wybór ekologicznego auta, choć może nastręczyć trudności, to i tak będzie najłatwiejszym etapem w całym przedsięwzięciu. Nie od dzisiaj wiadomo, że żeby sprowadzić auto zza Oceanu, trzeba dopełnić wielu formalności. Dzięki pośrednikom pozyskanie pojazdu z USA będzie znacznie prostsze – w takim przypadku to firma pośrednicząca w transakcji bierze na siebie ciężar załatwienia wszelkich formalności, w tym akcyzy, cła i VAT-u. Organizacja transportu elektryka do kraju również będzie leżała po stronie wynajętej firmy.

Wskaźniki elektromobilności w Polsce z roku na rok rosną – szacuje się, że obecnie po polskich drogach jeździ ok. 9 tys. aut napędzanych elektrycznie, zarówno tych z silnikiem elektrycznym, jak i hybryd plug-in. W kraju sukcesywnie przybywa też stacji do ładowania tego typu pojazdów.

Zobacz wszystkie


Samochody USA

Samochody USA

ul. Polna 1
47-208 Naczysławki
woj. opolskie

NIP: 749-206-62-72 

REGON: 381923650

 

Samochody z USA Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Future in Design