Czy warto sprowadzić uszkodzone auto z USA?

 

Sprowadzanie uszkodzonych aut zza granicy jest w Polsce bardzo popularne. Najczęściej są one przywożone do nas z Niemiec. Ostatnimi czasy, coraz więcej osób zastanawia się – czy może lepiej ściągnąć auto z innego kraju? Czy opłacalnym byłoby przetransportowanie go z USA? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, nasz artykuł z pewnością okaże się pomocny.

Jak wyglądają koszty sprowadzania aut z USA, w stosunku do pojazdów z Europy?

Pozornie mogłoby się wydawać, że lepiej kupić auto w kraju europejskim. Przewiezienie takiego samochodu trwa dużo krócej. Przewagę stanowią także niższe koszty transportu. Niestety, jest także wiele wad, które sprawiają, że sprowadzanie do Polski aut z Niemiec, czy innych krajów Europy, nie jest już tak opłacalne, jak by się mogło wydawać. Ze względu na to, że jest to stosunkowo łatwe przedsięwzięcie i swego czasu cieszyło się bardzo dużą popularnością, rynek stał się przesycony. Ponadto samochody z USA mają kilka zalet, których nie posiadają auta ze starego kontynentu.

Bardziej szczegółowa dokumentacja

Kupując auto w Europie bardzo często nie mamy możliwości dokładnego sprawdzenia historii pojazdu, czy jego rzeczywistego przebiegu. Inaczej sprawa wygląda w przypadku amerykańskich aut. Każde z nich ma bardzo szczegółową dokumentację dotyczącą wszelkich kolizji, czy przeprowadzanych napraw. Dzięki temu klient nie kupuje kota w worku, zna stan samochodu i wie jakich napraw będzie musiał dokonać.

Auta produkowane tylko na rynek USA

Kolejną zaletą jest fakt, że mamy dużo większe pole do wyboru jeśli chodzi o dostępne marki, czy wersje pojazdów. Z łatwością możemy sprowadzić np. auto, które jest produkowane jedynie na rynek amerykański lub tylko w USA posiada specjalne wyposażenie. Dzięki temu można stosunkowo łatwo wejść w posiadanie czegoś unikatowego.

Czemu sprowadzanie aut z Ameryki wychodzi taniej?

Amerykanie traktują uszkodzone auta inaczej niż Europejczycy i mało kiedy decydują się na ich naprawę, nawet jeśli samochód miał jedynie niewielką kolizję. Ponadto, bardzo często usunięcie usterek jest na tamtym rynku nieopłacalne, ponieważ panuje deficyt fachowców. Z tego względu najczęściej wybierają sprzedaż uszkodzonego pojazdu i zakup nowego. W takich sytuacjach często zależy im na szybkiej wymianie pojazdu na nowy, dlatego pilnie potrzebują gotówki. Z tego względu ceny bywają bardzo korzystne.

Czy wszystkie auta warto sprowadzać?

Podobnie, jak z autami sprowadzanymi z innych krajów, tutaj również trzeba wykazać się rozsądkiem. Dobrze wyjdziemy na inwestycji, jeśli zdecydujemy się na samochód po niewielkiej kolizji, uszkodzony i wymaga naprawy. Złym pomysłem jest zakup pojazdu, który według dokumentacji nie nadaje się do naprawy. W takich przypadkach istnieje ryzyko, że nie zostanie on dopuszczony do ruchu w Polsce.

Warto zwrócić również uwagę na wszystkie koszty, nie tylko cenę samochodu. Będzie trzeba zapłacić za przewóz pojazdu na terenie Stanów Zjednoczonych, jego transport na kontenerowcu i przewiezienie na przez Europę. Konieczne jest także opłacenie podatku VAT, cła i akcyzy. Chociaż cały proces może wydawać się problematyczny, współpraca z profesjonalną firmą gwarantuje sprawne przejście przez wszelkie formalności.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, serdecznie zachęcamy do zadawania pytań. Nasi pracownicy chętnie doradzają i udzielają fachowych porad. Jeśli chcesz sprowadzić z USA auto, z którego będziesz zadowolony, skorzystaj z usług naszej firmy.

Zobacz wszystkie


Samochody USA

Samochody USA

ul. Polna 1
47-208 Naczysławki
woj. opolskie

NIP: 749-206-62-72 

REGON: 381923650

 

Samochody z USA Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Future in Design