Import aut z USA w czasie kryzysu

Pandemia COVID-19 dała się we znaki wszystkim branżom, w tym motoryzacyjnej. Klienci coraz ostrożniej podchodzą do kupowania nowych aut, ale paradoksalnie nadal chętnie sprowadzają używane pojazdy. Oczywiście i tutaj wirus stał się przyczyną chwilowego zastoju i pogorszenia koniunktury, ale mimo wszystko – Polacy chcący nabyć samochód nie rezygnują z szukania okazji poza granicami kraju, w tym z odległych rynków, takich jak USA.

Import aut w czasie pandemii

Eksperci przewidują, że w najbliższym czasie najbardziej ucierpią producenci nowych aut. Polacy niechętnie będą sięgać po portfel w sytuacji, w której zagrożone są miejsca pracy, a płace stają w miejscu. Jednocześnie wirus SARS-CoV-2 sprawił, że coraz rzadziej i mniej chętnie korzystamy z publicznych środków transportu, w których łatwiej o transmisję groźnej choroby atakującej przede wszystkim układ oddechowy. W takiej sytuacji możliwość poruszania się własnym autem staje się dużym udogodnieniem. Dlatego kryzys spowodowany koronawirusem w mniejszym stopniu dotknie branżę importowanych aut, w tym samochodów sprowadzanych z USA.

Import aut z USA

Importowanie aut z niektórych popularnych kierunków zagranicznych w związku z czasowym zamknięciem granic było utrudnione, a czas realizacji zlecenia był wydłużony. Obecnie sytuacja się normuje, a ruch graniczny odbywa się płynniej, dzięki czemu transport sprowadzanych aut przebiega sprawnie. Decydując się na import auta ze Stanów Zjednoczonych możemy obecnie uzyskać atrakcyjną cenę – zawirowania gospodarcze mogą być złotym czasem dla łowców prawdziwych okazji. Niektórzy właściciele aut chcą się pozbyć pojazdów szybko – stąd możliwość nabycia samochodu w atrakcyjnej cenie jest teraz bardziej prawdopodobne niż w czasach sprzed pandemii.

Firmy pośredniczące w sprowadzaniu aut z USA w związku z pojawieniem się wirusa wprowadziły dodatkowe zabezpieczenia np. w postaci dezynfekcji aut oraz ograniczenia kontaktu z klientem. Wśród najchętniej importowanych aut ze Stanów Zjednoczonych pierwsze miejsce w ubiegłym roku zajmowała Toyota Corolla oraz Ford F-Series. Na dalszych miejscach uplasowała się Honda Civic oraz CR-V.

Zobacz wszystkie


Samochody USA

Samochody USA

ul. Polna 1
47-208 Naczysławki
woj. opolskie

NIP: 749-206-62-72 

REGON: 381923650

 

Samochody z USA Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Future in Design