Jak wygląda transport samochodów z USA?

Zdecydowałeś na zakup auta z USA? Nie dziwi nas to – amerykański wtórny rynek motoryzacyjny to prawdziwa gratka dla łowców okazji, którzy w poszukiwaniu upragnionego pojazdu przeszukują tamtejsze popularne portale aukcyjne. Często okazuje się, że to najprostszy etap w stawaniu się właścicielem samochodu z USA. Prawdziwe schody mogą się zacząć w momencie przystępowania do procedur niezbędnych do sprowadzenia auta do kraju. Zanim pojazd stanie przed naszą bramą musi przecież pokonać daleką drogą. Dzisiaj opowiemy nieco o kulisach transportowania samochodów zza Wielkiej Wody.

Choć ceny aut dostępne na amerykańskich aukcjach są zachęcające to już formalności, które towarzyszą sprowadzaniu pojazdu, mogą zniechęcać. Ci jednak, którzy postanowią przebrnąć przez wszystkie procedury powinni już na starcie wiedzieć, że często bywa tak, że koszt transportu oraz różnego rodzaju dodatkowe opłaty mogą znacznie przewyższyć cenę samego auta. Warto przygotować się na zawczasu. Jeśli jednak jesteśmy gotowi dopełnić formalności, pomyślmy o transporcie.

Fracht morski

Najpopularniejszym rodzajem transportu aut sprowadzanych z USA jest żegluga międzynarodowa. Pojazdy załadowane do kontenera są drogą morską dostarczane do portu docelowego. Zanim jednak się tak stanie należy jeszcze przetransportować samochód do portu, z którego dopłynie. Samochód nie może tam dojechać samodzielnie, nawet jeśli nabyliśmy model w pełni sprawny. Przepisy stanowią, że musi się to odbyć na lawecie bądź w kontenerze. Tego typu usługi świadczą liczne firmy z USA – bez trudu znajdziemy jedną z nich. Później musimy zdecydować się na rodzaj frachtu morskiego – dostępne opcje pozwalają na transportowanie auta w kontenerze bądź korzystanie z systemu roll on-roll off, który polega na wwożeniu i zwożeniu pojazdu z jednostki pływającej. Druga z wymienionych metod generuje najniższe koszty, ale jednocześnie najbardziej naraża samochód na uszkodzenia. Po dobiciu do portu ponownie należy zadbać o transport auta do miejsca docelowego.

Samochody w przestworzach

Dla tych z zasobniejszym portfelem istnieje także możliwość sprowadzenia pojazdu drogą lotniczą. Tutaj jednak musimy się już liczyć z dużym wydatkiem. Zaletą rozwiązania jest natomiast skrócony czas, w którym samochód dociera na miejsce.

Osoby, które nie chcą lub nie potrafią zorganizować transportu samochodu pozostaje korzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się sprowadzaniem importowanych aut z USA. Przedsiębiorstwa te zdejmują z klientów ciężar dopełniania formalności oraz zawiadują całą logistyką przedsięwzięcia.

Zobacz wszystkie


Samochody USA

Samochody USA

ul. Polna 1
47-208 Naczysławki
woj. opolskie

NIP: 749-206-62-72 

REGON: 381923650

 

Samochody z USA Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Future in Design