fbpx

Jak zarejestrować samochód sprowadzony z USA 

 

 

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, iż wymarzone auto można nabyć znacznie taniej niż na naszym krajowym rynku. Alternatywą jest sprowadzanie samochodu z USA Oplaty związane z tą procedurą nie są duże, a możliwość zaoszczędzenia — znaczna. Różnica w cenie najnowszych modeli może sięgać nawet kilkunastu procent ich wartości, co przy autach klasy premium przekłada się na zysk rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Samochody z USA można sprowadzić samodzielnie, ale szybciej i wygodniej będzie skorzystać z usług firm zajmujących się tym profesjonalnie. Jedną z nich jest samochodyusa.pl oferująca pełen zakres usług związanych ze sprowadzeniem auta zza oceanu. Firma ta pomaga wybrać odpowiedni samochód, pośredniczy w jego zakupie, organizuje transport z USA. Może się także ona pochwalić bogatym doświadczeniem i wieloma sprawnie przeprowadzonymi transakcjami. Firma ta gwarantuje bezpieczne i pewne sprowadzanie samochodu z USA Oplaty związane z zakupem auta w ten sposób nie są zbyt duże i pozwalają na korzystne nabycie samochodu.

To naprawdę nic trudnego

 

Auto z USA jest stosunkowo łatwo kupić i przetransportować do Polski. Pojazd bezpiecznie dotrze w kontenerze do kraju, zwłaszcza przy pomocy profesjonalnego pośrednika oferującego sprowadzanie samochodu z USA Oplaty, zakup, transport z USA i odprawa celna organizowane są sprawnie, przeprowadzane bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Po przybyciu samochodu do kraju pozostaje zrealizowanie kilku formalności w urzędzie komunikacji. Rejestracja pojazdu nie jest procesem skomplikowanym i każdy z nas jest w stanie sobie z nim poradzić. By proces przebiegł szybko, będą potrzebne dokumenty, jakie auto z USA posiada oraz kilka innych, które skompletujemy już w kraju.

Rejestracja krok po kroku

 

Samochody z USA rejestrujemy tak jak każde auto w wydziale komunikacji, zgodnie z ogólnymi przepisami. Jest jednak kilka różnic wynikających z miejsca pochodzenia danego pojazdu. Pierwszy i najważniejszy dokument, jaki musimy przedstawić to tzw. Title, czyli tytuł własności od poprzedniego właściciela, wraz z jego polskim tłumaczeniem. Samochody z USA sprzedawane są bez umowy, a dokumentem poświadczającym sprzedaż jest właśnie Title. Potrzebujemy także dokumentację celną zarówno w oryginale, jak i w tłumaczeniu na język polski. Warto zorientować się w urzędzie, w którym będziemy rejestrować samochody z USA, czy potrzebne są także tłumaczenia faktury za cło i podatek VAT, ponieważ w niektórych miastach jest to wymagane, a w innych nie. Najlepiej dowiedzieć się tego, jeszcze zanim auto wyruszy w transport z USA. Taka informacja pomoże nam dopełnić wszystkich formalności za jednym razem. Kolejnym potrzebnym drukiem jest dowód zapłaty akcyzy za auto z USA. Jest to ważny dokument, ponieważ samochody sprowadzone spoza krajów Unii Europejskiej objęte są tego rodzaju opłatą.  Dodatkowo przepisy wymagają dostosowania niektórych elementów, takich jak oświetlenie czy kierunkowskazy do europejskich norm. Z tego powodu musimy przedłożyć w wydziale komunikacji zaświadczenie o pozytywnie odbytym badaniu technicznym. Nasze auto z USA musi być sprawne i dopuszczone do ruchu, o czym decyduje diagnosta podczas badania w stacji kontroli pojazdów. Ostatni dokument, jaki potrzebujemy, to oświadczenie o braku tablic, byśmy mogli otrzymać nowy komplet blach uprawniających do poruszania się po naszych drogach.

To się opłaca

 

Warto rozważyć usługi takie jak sprowadzanie samochodu z USA Oplaty, jakie taka operacja generuje, są mniejsze od zaoszczędzonej kwoty, czyli jest to transakcja opłacalna. Poza tym wiele aut zza oceanu ma bogate wyposażenie niespotykane w ich europejskich odpowiednikach. Jeżeli planujemy zakup nowego lub używanego samochodu warto rozejrzeć się na amerykańskim rynku.

Zobacz wszystkie


Samochody USA

Samochody USA

Chrobrego 13,
47-200 Kędzierzyn-Koźle

NIP: 749-206-62-72 

REGON: 381923650

Samochody z USA Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Future in Design