Najpopularniejsze aukcje samochodowe w USA

Auta importowane nadal stanowią gros samochodów, którymi poruszamy się po polskich drogach. Tylko w ubiegłym roku wjechało ich do naszego kraju ponad milion. Kierowcy szukający używanego auta sprowadzają je z różnych zakątków – prym wiodą tutaj Niemcy, ale coraz więcej pojazdów kupujemy także w dalszych częściach świata. Popularnym kierunkiem wśród łowców okazji stały się m.in. Stany Zjednoczone. Decydując się na auto zza wielkiej wody musimy jednak uważać – najlepszym zaś sposobem na stanie się właścicielem wymarzonego samochodu z USA będzie przeglądanie sprawdzonych portali poświęconych aukcjom. Podpowiadamy, gdzie warto zajrzeć.

Rynek aut używanych i do naprawy jest w Stanach Zjednoczonych gigantyczny, co ma swoje plusy i minusy. Oznacza to, że klienci mają w czym przebierać, ale stwarza to również pole do popisu oszustom. W USA, tak jak i w każdym miejscu na świecie nie brakuje tych, którzy chcą robić nieuczciwe interesy. Właśnie dlatego zamiast szukać indywidualnych ofert sprzedaży lepiej przeszukiwać bogate bazy sprawdzonych serwisów aukcyjnych.

Portale aukcyjne, którym warto zaufać

Nasze poszukiwania auta możemy zacząć np. od wizyty na IAAI. To portal, na którym znajdziemy aukcje samochodów osobowych, motocykli oraz aut dostawczych w dobrym stanie technicznym oraz wymagających prac naprawczych. IAAI słynie z tego, że proces sprzedaży jest tu transparentny, a wystawiane na licytację pojazdy nie posiadają ukrytych usterek. IAAI to z pewnością dobry adres dla każdego, kto postanowił importować auto z USA.

Kolejnym miejscem, do którego warto zajrzeć jest Copart. Ten portal aukcyjny, za którego pośrednictwem możemy stać się właścicielami wymarzonego samochodu. Zamieszczane tu oferty posiadają weryfikowane opisy, które nie odbiegają od rzeczywistości, co może skutecznie uchronić nas przed ewentualnym rozczarowaniem czy zwyczajnym oszustwem. Część ofert na Copart dotyczy aut w pełni sprawnych, podczas gdy inne wymagają pilnej wizyty w warsztacie.

Następnym pewnym adresem będzie portal aukcyjny Carpaka. Tutaj, podobnie jak w przypadku dwóch wymienionych wyżej serwisów, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że trafimy na nieuczciwego sprzedawcę. Regulamin oraz system weryfikacji licytujących działa tu bardzo sprawnie, chroniąc kierowców.

Zobacz wszystkie


Samochody USA

Samochody USA

ul. Polna 1
47-208 Naczysławki
woj. opolskie

NIP: 749-206-62-72 

REGON: 381923650

 

Samochody z USA Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Future in Design