Słynne amerykańskie marki – Ford

Kultowa amerykańska marka motoryzacyjna stworzyła na przestrzeni lat wiele modeli, które weszły do kanonu i stały się niedoścignionym wzorem dla innych producentów pojazdów. Jej twórcą oraz prekursorem współczesnej motoryzacji jest Henry Ford, który swoją wizją i pomysłami zadziwiał współczesnych. Marka założona w 1903 roku do dzisiaj pozostaje światowym liderem i dumą amerykańskiej branży samochodowej.

Początki kultowej marki

Początki Forda nie były łatwe – zanim Henry Ford na dobre ruszył z własną linią produkcyjną i zrewolucjonizował przemysł, brał udział w kilku projektach, które nie okazały się tak wielkim sukcesem. Za początek marki wyznacza się natomiast rok 1903, lecz to 1908 rok można uznać za przełomowy w historii motoryzacji. Wówczas powstaje kultowy model T – uznaje się, że to właśnie to auto zmotoryzowało Amerykę i wprowadziło nowy model mobilności. Niemały w tym udział miało wprowadzenie taśmowej produkcji w 1913 roku, która przyspieszyła dystrybucję i zwiększyła dostępność aut.

Legendarne modele samochodów

Kolejnym kamieniem milowym w historii jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodowych był rok 1927. Wówczas z taśmy zszedł pierwszy model kolejnego kultowego pojazdu, czyli model A. Czterocylindrowy silnik, hamulec na cztery koła oraz hydrauliczne amortyzatory uczyniły z tego modelu propozycję pożądana przez wielu klientów.

W czasach wojennych marka z przyczyn oczywistych musiała zmienić model funkcjonowania i przez jakiś czas produkcja zaspokajała potrzeby wojska. Zwykli mieszkańcy kolejnej ważnej premiery doczekali się w roku 1964 – wówczas pojawił się kolejny kultowy model Forda, czyli Mustang Coupe. Model ten jeszcze mocniej ugruntował pozycję marki na pozycji światowego giganta motoryzacyjnego. W latach późniejszych Ford rozszerzał ofertę oraz produkcję m.in. w innych krajach.

Ford nadal jest światowym liderem motoryzacyjnym

Obecnie Ford produkuje samochody osobowe, a także SUV-y, auta sportowe, vany, a także samochody ciężarowe. Klasyki, takie jak Mustang nadal są pożądane przez klientów, ale przede wszystkim w sensie kolekcjonerskim.

Zobacz wszystkie


Samochody USA

Samochody USA

ul. Polna 1
47-208 Naczysławki
woj. opolskie

NIP: 749-206-62-72 

REGON: 381923650

 

Samochody z USA Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Future in Design